Lifestyle

Filmy z zagadką – cz. II

Była część pierwsza filmów z zagadką. Teraz przyszedł czas na część drugą. Moje 3 poprzednie propozycję znajdziecie w poprzednim wpisie, teraz przedstawię Wam 4 kolejne filmy w przypadkowej kolejności.

Kod Dedala

Źródło: filmweb.pl

Grupa tłumaczy z różnych krajów zostaje zamknięta w pracowni, by przetłumaczyć książkę. Zostają „odcięci” od świata, by bestseller nie wyszedł na światło dzienne przed premierą. Treść jednak pojawia się w internecie. Zaczyna się poszukiwanie winnego tej sytuacji. Każdy staje się podejrzany, padają wzajemne oskarżenia, a sam wydawca gotów jest na wszystko. 

Morderstwo w Orient Expressie 

Źródło: filmweb.pl

Ja oglądałam ten z 2017r., starszej wersji nie widziałam. Detektyw postanawia rozwikłać zagadkę zabójstwa mężczyzny z pociągu. Jak się domyślacie, każdy staje się podejrzanym, pytanie kto jest prawdziwym zabójcą? Moje przypuszczenia z każdą chwilą oglądania padają na inną osobę. 

Wyspa tajemnic

Źródło: filmweb.pl

Bardzo fajny film. Mimo, że z 2010r., to widziałam go stosunkowo niedawno. Z celi w więzieniu dla chorych psychicznie znika pacjentka. Detektyw bada sprawę jej zniknięcia. Nie będę tutaj się rozpisywać, bo jeśli lubicie filmy z zagadką, to podobnie jak Contratiempo – Wyspę tajemnic trzeba zobaczyć.

La Cara Oculta

Źródło: filmweb.pl

Tutaj troszeczkę nagnę zagadkę, ale nie pożałujecie obejrzenia tego filmu. Narzeczona młodego Hiszpana znika bez śladu. Ten dość szybko postanawia ułożyć sobie życie z kolejną partnerką. Spokoju nie daje im niewyjaśnione zniknięcie dziewczyny oraz ciągłe hałasy w domu, w którym kiedyś wspólnie mieszkali.

A jaki jest Wasz ulubiony film z zagadką?

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Odwiedź nasz sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *