DIY,  Parenting,  Zabawy z dzieckiem

Geoplan dla dzieci – DIY

Dziś pokażemy Wam jak zrobić geoplan dla dzieci za około 20-30 zł. Na pomysł zrobienia wpadliśmy kiedy wymienialiśmy szafkę pod umywalkę i Oktawia zaczęła dopasowywać sobie wkręty w wywiercone już otwory.

Niezbędnik do wykonania geoplanu dla dzieci:

– 2 x grubsza sklejka w dowolnym dla Was formacie. My kupiliśmy jedną większą i wycięliśmy dwa kwadraty o wymiarach ok. 20 x 20 cm

– Kołki drewniane – ilość dostosujcie do wielkości sklejki i ilości otworów w sklejce. My mamy 16 kołków (fi 15mm)

– Patyczki drewniane (takie jak od lodów) lub kawałek drewna, by zrobić dystans między sklejkami.

– Wiertło do drewna (fi wiertła dostosujcie do fi kołka)

– Wkrętarka

– Klej do drewna

– Papier ścierny

Krok 1:

Wytnijcie dwa kwadraty ze sklejki w wymiarach odpowiednim dla Was – u nas 20×20 cm. Zeszlifujcie boki za pomocą papieru ściernego, by nie było ostrych krawędzi.

Krok 2:

Narysujcie na jednej sklejce miejsca, w których macie wywiercić otwory. Otwory wywierćcie w jednej sklejce na wylot i je zeszlifujcie papierem. Drugą sklejkę zostawcie.

Krok 3:

Złącznie dwie sklejki i sprawdźcie, czy drewniane kołki dobrze się wpasowują. Jeśli jest wszystko dobrze, to sklejcie je ze sobą za pomocą kleju do drewna. Jeśli za płytko wchodzą i się przewracają/wypadają, to pomiędzy sklejki dajcie kilka patyczków, bądź jakąś listewkę, by stworzyć większy odstęp (zdjęcie poniżej).

Krok 4:

Zrobione – czas na zabawę. Oktawia lubi swój geoplan, ale dużo dłużej się nim bawi, jak się jej towarzyszy i podaję kołki. Także najczęściej ja robię za pomagiera. Jeśli chcecie możecie geoplan wykorzystywać do odwzorowywania kształtów figur geometrycznych. Dla nas na taką zabawę jest jeszcze za wcześnie, dlatego Oktawia wpasowuje kołki w otwory.

Co nam daje geoplan? Poza ciepłą kawą dla rodzica wypitą w spokoju, to dla dziecka jest to trening motoryki małej, ćwiczenie precyzyjnych ruchów, koordynacji ruchowo-wzrokowej, koncentracji. Dodatkowo to świetna zabawa dla malucha. 

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Odwiedź nasz sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *