Parenting

Prezenty dla 10-miesiącznego dziecka, które nie wydają dźwięków – do 50 zł

Święta Bożego Narodzenie zbliżają się wielkimi krokami. I to chyba z tego powodu w ostatnim tygodniu dostałam sporo pytań o to, jakie prezenty kupić maluchowi w wieku Oktawii. Przedstawiam listę zabawek, które nie wydają dźwięków i Oktawia uwielbia się nimi bawić oraz takich, które planujemy jej dopiero kupić. 

Drewniana przeplatanka

U nas jest już ok. 4 miesiące i Oktawia lubi ją coraz bardziej. Lubi przeplatać drewniane klocki, ale ostatnio polubiła też wyciąganie zabawek spomiędzy prętów. Koszt ok. 40 zł.

Źródło: ikea.pl

Zjeżdżalnia dla kulek/ dla autek/ kulodrom

Tego jeszcze nie mamy, ale dużo mam poleca. Oktawia ma dostać na święta, więc przetestujemy i u siebie. Cena od 30 do 150 zł. 

Źródło: allegro.pl

Wieża z kubków lub wieża w kwadratów

To mamy, lubimy, polecamy. Albo budujemy wspólnie wieżę i Oktawia ją burzy, albo wkłada i wyjmuje z kubeczków piłeczki. Ostatnio też sama próbuje coś zbudować. Cena: ok. 20-30 zł 

Źródło: allegro.pl

Sorter

Mamy sorter – wcześniej służył tylko do wkładania klocków bez sortowanie według kształtów. Teraz już pomału Oktawia wie o co chodzi i próbuje sama przypasować. Bardzo lubi się tym bawić. Cena od 30 zł w górę.

Źródło: allegro.pl

Pracowite pszczółki

Tutaj w zasadzie podobne do sortera, tylko dopasowywanie według kolorów i przy użyciu pęsety. Na pewno fajnie wspomaga rozwój. Planujemy kupić w najbliższym czasie. Cena ok. 40-50 zł

Źródło: allegro.pl

Książeczki sensoryczne

U nas świetnie się sprawdzają – Oktawia najchętniej sięga po te, które mają  strukturę żeby je dotykać. Książeczki bez struktury też lubi, ale już nie tak bardzo. Cena ok. 20 zł

Źródło: allegro.pl

Układanki

Układanki z dużymi elementami do przypasowania lub puzzle dopiero będziemy testować po świętach. Ale patrząc jak Oktawii lubi zabawę sorterem to liczę, że będzie to strzał w 10. Cena od 30 zł w górę.

Źródło: allegro.pl

Nie lubię grających zabawek, dlatego żadnych tutaj nie umieściłam. Oktawia też bawi się nimi tylko przez chwilę i szybko wraca do swoich ulubionych – nie wydających głośnych dźwięków.
Koniecznie daj znać w komentarzu, czy znalazłeś coś na prezent dla dziecka 🙂

Przypominam, że na moim Instagramie wciąż trwa konkurs, w którym możesz wygrać Sensoryczne Memo. Kliknij w zdjęcie i weź udział. 

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Odwiedź nasz sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *