DIY,  Parenting

Jak samodzielnie zrobić sensoryczne dyski + KONKURS

Sensoryczne memory, to jedna z lepszych zabawek, które możesz podarować swojemu dziecku. Na pomysł stworzenia jej wpadłam przeglądając grupę na Facebooku, gdzie rodzicie chwalą się pomysłami spędzania czasu z dziećmi. Bardzo polecam takie grupy – to kopalnia wiedzy i moc inspiracji na wspólne spędzanie czasu. Duży wpływ miała też nasza fizjoterapeutka, która doradziła, aby stymulować stópki Oktawii różnymi fakturami.

Dla rozwoju dziecka bardzo ważne są zabawy sensoryczne – stymulacja zmysłów. Sensoryczne memory pozwala dziecku poznać różne struktury i materiały, a z czasem wspomaga pamięć. Zabawkę taką możesz wykonać samodzielnie, bądź po prostu kupić, jeśli nie masz czasu. Jak mnie znasz to wiesz, że lubię tworzyć różne rzeczy samodzielnie, więc dziś pokaże Ci jak zrobić samodzielnie Sensoryczne dyski.

Jak samodzielnie wykonać sensoryczne dyski – Sensoryczne Memory

Niezbędnik:

– Podkładki ze sklejki (kółko) do kupienia na allegro.pl

– Obręcze ze sklejki (tej samej wielkości co podkładka). Do kupienia na allegro.pl pod hasłem obręcz do łapacza snów.

– Klej do drewna

– Żywica epoksydowa – z atestem PZH

– Element do przyklejenia, którymi chcesz wypełnić dyski – filc, kawa, sznurek itp.

– Papier ścierny

– Nóż, nożyczki 

Krok 1

Zeszlifować ze pomocą papieru ściernego wszystkie podkładki i obręcze, by nie miały ostrych krawędzi. Trochę czasu z tym zejdzie, ale zabawka musi mieć gładką powierzchnie żeby nie poranić delikatnych rączek dziecka.

Krok 2

Skleić ze sobą podkładkę i obręcz za pomocą kleju do drewna. Mocno ścisnąć, albo położyć coś ciężkiego na sklejone elementy. Ja użyłam ścisków, ale ciężka książka, czy cegła też dadzą radę. Zostawić na co najmniej 30 min. 

Krok 3

Wyciąć kółka z materiałów i przykleić do sklejki. Ja wycinałam kółka z filcu, gąbki do naczyń (tej ostrej powierzchni) i gąbki do delikatnych powierzchni – te elementy kleiłam na klej do drewna.

Krok 4

Przy użyciu żywicy przyklej pozostałe materiały (te których nie da się przykleić na klej do drewna). Np. kawa, podkładki do śrubek, czy fasola. Sprawdź na opakowaniu, po jakim czasie żywica się utwardza i możesz podać zabawkę dziecku.

Krok 5

Czas na zabawę. Niemowlakowi wystarczy dotykanie dysków sensorycznych. Nieco starcze dzieci poza dotykiem będą mogły ćwiczyć pamięć, grając w memory. Bardzo fajną zabawą może też się okazać poszukiwanie rączkami tych samych struktur z dwóch woreczków. Możliwości na wspólne spędzania czasu z wykorzystaniem Sensorycznego Memory jest wiele.

Sensoryczne memory nadaje się dla niemowlaków (pod kontrolą rodzica!), jak i nieco starczych dzieci. Polecam wykonać ją samodzielnie. Oktawia sama bawi się swoim Sensorycznym Memory codziennie. Nie musze chyba wspominać, że nie uznaję innej kawy niż tej ciepłej i z mlekiem 🙂

Konkurs – mam coś dla Ciebie

Na Instagramie trwa konkurs, w którym możesz wygrać jeden z dwóch zestawów Sensorycznych Memory, wykonanych przeze mnie. Konkurs trwa do 15.12.2020r. – wystarczy, że odpowiesz na pytanie konkursowe zawarte pod wpisem, a nagroda może trafić do Ciebie.

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Zajrzyj do naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *