Wnętrze

Na czym zaoszczędzić planując remont łazienki?

Planując remont łazienki pewnie bierzesz pod uwagę to, że nie remontujesz jej na rok, czy dwa lata, a na dłuższy czas. Nie ukrywam, że łazienka to jedno z droższych pomieszczeń w naszym domu. Warto wiedzieć na czym można trochę zaoszczędzić.

Oszczędność na lata

Tak jak już wspomniałam łazienkę remontujemy raz na kilka lat dlatego na niektórym elementach nie warto oszczędzać. Podstawą jest dobrze wykonana instalacja hydrauliczna, nie może być w niej nic niepewnego. To samo tyczy się elektryki. Te elementy są niewidoczne, jednak jeśli w nich coś zawiedzie to może doprowadzić do ponownego remontu łazienki, a oszczędność w tym żadna. Nie oszczędzamy na: bateriach, stelażach podtynkowych, zaworach, odpływach i elementach hydraulicznych, elektryce.

Nie obkładaj płytkami całej łazienki

Płytki nie muszą znajdować się na całej wysokości ściany w łazience. Możesz położyć je do połowy wysokości ściany, albo zrezygnować całkowicie z kładzenia ich w miejscach gdzie ściana nie jest narażona na kontakt z wodą. Najczęściej nie obkłada się – jeśli to możliwe – ściany z drzwiami (wystarczy pomalować ją farbą).

Zaplanuj zabudowę meblową

Pozwoli Ci to nie tylko na utrzymanie porządku w łazience, ale także na oszczędności – zabudowa meblowa z reguły jest tańsza niż płytki, a ścian, w przy których będzie stała nie musisz obkładać płytkami.

Zestaw natynkowy zamiast podtynkowego

Na bateriach nie warto oszczędzać, a na podtynkowych tym bardziej. Gdy się coś w nich popsuje to konieczne jest skucie płytek żeby dostać się do wadliwego elementu. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na zestaw podtynkowy dobrej firmy – kup natynkowy, jest spora różnica w cenie.

Inny format płytek

Warto sprawdzić, czy większy, bądź mniejszy format płytek nie będzie tańszy. Czasami chcąc zastosować te mniejsze płytki okazuje się, że jest sporo odpadu (ścinków) i cenowo wychodzi tyle samo, albo i drożej niż decydując się na większy format, który kładzie się szybciej i jest mniej fugowania. Uwaga: czasami jest odwrotnie. Warto też przemyśleć, czy nie postawić na płytki drugiego gatunku od dobrej i znanej marki. 

Bidetta zamiast bidetu

Jeśli korzystasz z bidetu rozważ zakup bidetty (jest to bateria montowana przy misce WC). To tańsza opcja, a i przy okazji zaoszczędzisz trochę miejsca w łazience. 

Rozwiązania 2w1

Nie jestem fanką tego typu rozwiązań, ale czasami jest to dobry wybór. Możesz postawić na wannę z parawanem, zamiast osobnego prysznica, czy na pralko-suszarkę zamiast dwóch osobnych urządzeń.

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Zaprojektuj z nami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *