Lifestyle

Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.

Szybkie pytanie i szybka odpowiedź: Kiedy ostatnio zmieniłeś pościel? W tym tygodniu, w zeszłym? Miesiąc temu, czy jeszcze dalej?

Brud, kurz i roztocza. Tak, tak, to żyje w Twoim łóżku i gdyby było widoczne zapewne zachęciłoby Cię do częstszych zmian pościeli. A, że nie jest, to „jak mi się przypomni to zmienię”. Jak to mówią w tych wszystkich reklamach „CZAS TO ZMIENIĆ”.

Nasza pościel jest królestwem dla mikroorganizmów zwanych roztoczami. Żyją sobie w nim, żywiąc się naszym martwym naskórkiem i doprowadzając nas do alergii, czy różnego rodzaju wysypek. A zła kondycja skóry wspomaga nasze złe samopoczucie. Aby tego uniknąć i zadbać o zdrowie oraz dobre samopoczucie nie trzeba wiele. Wystarczy zmieniać często pościel. Po prostu. Nikt nigdy jasno nie określił jak często. Przyjmuje się jednak, że najlepiej to robić raz na tydzień, dwa. I na pewno nie rzadziej niż raz na miesiąc (jeśli zmieniasz pościel raz na miesiąc to buduj nawyk robienia tego częściej). Tyle wystarczy, by Ci się lepiej i zdrowiej spało.

Kupując pościel wybierz taką, którą można wyprać w 60 stopniach, ponieważ wysoka temperatura zabija grzyby i bakterie. Ale nie wyrzucaj tych, które można prać w niższych temperaturach. Każdą pościel zawsze po praniu wyprasuj. Nie zapomnij także o jej częstym wietrzeniu.
I sen od razu staje się lepszy 🙂 

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Zaprojektuj z nami

komentarzy 7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *