Wnętrze

Nie zatrudniaj projektanta wnętrz, jeśli..

Nie zawsze zatrudnienie projektanta wnętrz to dobry krok. Są powody, które sprawiają, że Wasza współpraca nie będzie się układała najlepiej. Dlatego nie zatrudniaj projektanta wnętrz jeśli..

Nie potrafisz mu zaufać

Jak już wybierasz architekta, to wybierz takiego, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie oraz takiego, któremu jesteś w stanie zaufać, bo jeśli tego nie zrobisz to nie wiedzę najmniejszego sensu w podejmowaniu współpracy. Po prostu daleko nie zajdziecie. Gdy ufamy osobie, która specjalizuje się w danej kwestii, współpraca wręcz płynie. I nawet jeśli trzeba nanieść jakieś zmiany w przedstawionej przez projektanta propozycji przebiega to sprawnie.

Potrafisz poradzić sobie samodzielnie z zaprojektowaniem wnętrza

Naprawdę jeśli jesteś w stanie w pełni poradzić sobie z samodzielną aranżacją wnętrz, a nawet sprawia Ci to przyjemność, to nie ma sensu zatrudniać do tego zadania specjalisty. Tym bardziej jeśli wiesz czego chcesz i jak to zrobić.

Wiesz lepiej, niż wszyscy wokół

Dość długo zastanawiałam się, czy ten punkt powinien się tu znaleźć. Jednak stwierdziłam, że gdy ktoś jest we wszystkim mądrzejszy od telewizora, to po co mu architekt? Nie po to rozpoczyna się współpracę, by szerzyć wiedzę bardziej niż sam projektant. Nie podważaj kompetencji specjalistów, bo nikomu ta współpraca nie będzie upływała przyjemnie. Warto trzymać rękę na plusie i dopytać, ale mądrzenie się we wszystkim, to nie jest dobra droga. Bo jeśli potrafisz sam – to działaj. Jeśli nie, to zatrudnij projektanta z prawdziwego zdarzenia, który ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności, a sam po prostu odetchniesz i będziesz miał pewność, że dobrze wydałeś te pieniądze.

Ale jeśli zatrudnisz osobę bez wiedzy i doświadczenie no to myślę, że warto jednak kontrolować postępy prac.

Liczysz na to, że projekt dostaniesz za półdarmo

Nie licz na to. Projektowanie wnętrz to zawód jak każdy inny i nie oczekuj, że ktoś rzuci okiem, wskażę Ci kilka rozwiązań, przedstawi koncepcję, doradzi, pomoże, zrobi jakiś rysunek techniczny i nie weźmie za to pieniędzy. Czym innym jest drobna porada, a czym innym pełen projekt, czy nawet koncepcja i wskazówki, na które trzeba poświęcić pół dnia. 

Chcesz mieć kontakt z projektantem 24h/dobę 

Tak się nie da. Projektant to też człowiek, żyć musi, odpocząć musi, a i rodzinę ma z którą chce spędzić czas. A i zapomniałabym, przecież te grube miliony, które bierze za projekt wnętrza też musi kiedyś wydawać. Dlatego nie wymagaj od niego, że będzie na każde Twoje zawołanie, a telefon będzie odbierał nawet w niedzielę.

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Zaprojektuj z nami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *