Wnętrze

Projektujesz łazienkę? Sprawdź jakich błędów nie popełniać.

Bez dwóch zdań zaprojektowanie łazienki idealnej to niełatwe zadanie. Warto się dobrze do niego przygotować. Dziś przedstawiamy Ci 6 błędów, których już nie popełnisz, jeśli tylko przeczytasz ten wpis.

Bark funkcjonalności i odpowiedniej przestrzeni

Nawet jeśli łazienkę urządzisz najpiękniej, jak to tylko możliwe, to gdy pominiesz funkcjonalność pomieszczenia cała reszta zda się na nic. Dobre rozplanowanie przestrzeni to już połowa sukcesu. Przed wszystkim w łazience warto unikać projektowania miski WC naprzeciwko wejścia. Gdy otwieramy drzwi do pomieszczenia naszym oczom powinna ukazać się ciesząca oko aranżacja. Już planując rozmieszczenie sprzętów weź pod uwagę potrzebną ilość miejsca do komfortowego funkcjonowania. Przed miską WC powinno znaleźć się min. 60×80 cm wolnej przestrzeni. Odległość między WC, a bidetem powinna wynieść 30 cm, a między WC, a samą ścianą 20 cm. Warto zweryfikować, czy przy zaplanowanym układzie będzie możliwość otwarcia drzwi od prysznica. Rzeczy, na które w pierwszej chwili nie zwraca się uwagi w istocie są bardzo istotne.

 

Pominięcie wentylacja

Wentylacja w łazience musi być i koniec. Pozwala to na uniknięcie grzybów, czy pleśni. Warto wspomnieć, że drzwi od łazienki powinny być wyposażone w otwory wentylacyjne, bądź posiadać podcięcie.

Nieodpowiednia ilość miejsca do przechowywania

Brak, bądź niewystarczająca ilość miejsca do przechowywania doprowadzają do tego, że zbędne przedmioty lądują na widoku i cały czar pryska. Warto zapewnić wszystkim akcesoriom swoje miejsce – począwszy od chemii, czy kosmetyków, poprzez brudną odzież, a na sprzęcie do sprzątania kończąc. 

Źle rozplanowane oświetlenie

Warto zaplanować więcej niż jeden punkt oświetleniowy. Pomyśl o świetle relaksacyjnym (delikatnym, nastrojowym), idealnym do długiej, wieczornej kąpieli – dobrze sprawdzają się tutaj LEDy. Ogólnym – górnym – oraz punktowym – przy lustrze. Wybierając światło przy lustrze warto unikać umieszczania go bezpośrednio nad głową – w przeciwnym wypadku przy użytkowaniu na twarzy będą pojawiać się cienie utrudniające czynności pielęgnacyjne. Doświetlając miejsca narażone na kontakt z wodą pamiętaj o użyciu opraw wodoszczelnych.

Pominięcie kwestii bezpieczeństwa

Kwestia często pomijana. Przede wszystkim wybierz takie płytki na podłogę, które wybierasz warto żeby posiadały odpowiednie parametry antypoślizgowe (R9 lub wyższe). Natomiast kabinę prysznicową wybierz ze szkła hartowanego lub klejonego. 

Kierowanie się modą

Kierowanie się aktualnymi trendami przy aranżacji jakiegokolwiek pomieszczenia nie jest najlepszą opcją. Jeśli nie podobają Ci się aktualne trendy teraz to za rok, dwa, gdy ulegną one zmianie, to tym bardziej nie będziesz się dobrze czuł w swojej łazience. Zaaranżuj swoją przestrzeń według własnych upodobań, bo to Ty będziesz tam przebywał i to na Tobie ma robić wrażenie i masz się dobrze w niej czuć. 

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Zaprojektuj z nami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *