Wnętrze

7 powodów dla których potrzebujesz projektanta wnętrz

1. Nie masz czasu na wybór, zakup i dostarczenie materiałów

Jeśli jesteś dobry w tym co robisz, to rób to i pozwól innym na to samo. Zatrudnij projektanta i nie martw się, że musisz odwołać trzy najbliższe spotkania żeby podjechać piąty raz do sklepu i wybrać płytki do łazienki. Bo może tym razem Ci się uda zdecydować, które płytki w końcu chcesz.

2. Nie znasz się na wykończeniówce

Jeśli nie masz zbyt dużej wiedzy na temat wykończenia wnętrz to zdecydowanie potrzebny Ci projektant. Powód? Nie dać się oszukać. Nie chodzi mi o względy finansowe, jednak to też jest istotne, ale np. o samo wykończenie. Prościej powiedzieć klientowi, że nie da się tak czegoś zrobić, jak on chce, bo wymaga to większej ilości pracy i jest trudniejsze do wykonania, niż myśleć, jak to zrobić i po prostu wykonać dany element. Dobry projektant już na etapie planowania ma obmyślone wszystkie etapy wykończenia i wie, że to co zaprojektował jest możliwe do realizacji.

3. Nie masz poczucia stylu

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale cóż.. Jeśli nie potrafisz łączyć ze sobie materiałów, nie masz poczucia estetyki i zawsze wychodzi Ci z tego misz-masz, to zatrudnij projektanta. Będziesz miał pewność, że elementy, które chciałeś ze sobą połączyć nijak się odnajdą razem. Na szczęście projektant zaproponuje Ci jakiś kompromis, który spełni Twoje oczekiwania, a wnętrze będzie się dobrze prezentowało.

4. Kochasz swoją drugą połówkę i rozwód nie jest Wam potrzebny

Remont i aranżacja mieszkania to nie bułka z masłem, tym bardziej jeśli oboje macie odmienne zdania. Projektant pomoże Wam znaleźć złoty środek, zwizualizuje obie Wasze propozycje i wspólnie wybierzecie jedną z nich, albo zakochacie się w zupełnie innej aranżacji.

5. Nie masz wyobraźnie przestrzennej

Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić swojego wnętrza to ciężko będzie Ci samodzielnie je zaaranżować, tak aby wyglądało dobrze. Od projektanta otrzymasz wszystko jak na tacy, rzuty techniczne, rysunki branżowe, wizualizację wnętrza.

6. Potrzebujesz wnętrza w pełni funkcjonalnego

Nie, nie jest to łatwe. A śmiem twierdzić, że to jedna z trudniejszych rzeczy w pracy projektanta – łączenie funkcjonalności z aranżacją, która cieszy oko. Stworzenie w pełni funkcjonalnego wnętrza to kilka godzin pracy i nie zgadzam się z Panią Zosią, która twierdzi, że sama sobie zrobiła na kolanie i dla niej jest idealnie.. a trójkąta roboczego w kuchni brak, ścianka walk – in za krótka i woda się wylewa, o niezachowaniu norm pozwalających na wygodne korzystanie z łazienki nie wspomnę.

7. Poszukujesz oszczędności

Tak, zatrudniając projektanta zaoszczędzisz mimo, że będziesz musiał mu zapłacić odpowiednią kwotę. Zaoszczędzisz zarówno czas, nerwy, jak i pieniądze. O czasie i nerwach już pisałam, a pieniądze pozostaną w Twoim portfelu dzięki rabatom, które projektanci wypracowali sobie w hurtowniach i sklepach. Nie licz, że wszędzie mają rabaty, ale tam gdzie mogą na pewno coś dla Ciebie utargują. Projektant przeliczy zapotrzebowanie na odpowiednią ilość materiałów, jaką będziesz musiał zakupić do swojej aranżacji. Dodatkowo projektanci wiedzą, gdzie i na czym można zaoszczędzić, a za jaki elementy warto zapłacić więcej, aby uzyskać zamierzony efekt. 

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Zaprojektuj z nami

Jeden komentarz

  • Joanna

    Zgadzam się z punktem numer dwa. Nie można dać się oszukać. Moim zdaniem, najlepszą na to radą byłoby zasięgnięcie ucha o pewnych sprawach dotyczących wykończenia (internet, dobrzy znajomi). Wtedy z łatwością zweryfikujemy, czy na pewno projektant ma rację gdy mówi, że czegoś nie da się zrobić zgodnie z życzeniem klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *