Wnętrze

Co dać na ścianę telewizyjną? Propozycje materiałów

Ściana za telewizorem nie musi być nudna, a sposobów na jej aranżacje jest naprawdę sporo. Dziś przedstawię Ci te najczęściej stosowane, które w większości z łatwością wykonasz samodzielnie bądź z pomocą fachowców.

Cegła – rozwiązanie ponadczasowe, pasujące do wielu aranżacji. Możesz wybrać zarówno na kolor czerwony, jak i np. biały w zależności od upodobań.

Płytki wielkoformatowe – płytkę z dowolnym wzorem śmiało wykorzystaj jako tło dla swojego telewizora. Nie musisz obklejać całej ściany telewizyjnej płytkami, wystarczy jedna duża płytka i odcięcie jej innym tłem – ścianą, czy dodatkowym elementem (np. w postaci drewnianych elementów)

Spiek kwarcowy – podobnie jak płytki wielkoformatowe idealnie odnajdzie się w aranżacji strefy TV.

Panele tapicerowane – czyli płyta meblowa obita wybranym przez Ciebie materiałem. Możesz uzyskać naprawdę piękny efekt.

Tynk dekoracyjny – trawertyn, rdza, czy beton, wybór jest spory więc masz dużo możliwości. Zakup gotowy tynk i samodzielnie go nałóż, zatrudnij ekipę, albo pokuś się o wykonanie ściany z betonu architektonicznego DIY. Oszczędność spora, bo ściana wyniosła nas około 200 zł 🙂

Stiuk – głównie stosowany do imitacji marmuru, jednak paleta wzorów i kolorów jest dużo większa.

Płyta meblowa – też bardzo dobrze nadaje się na ścianę telewizyjną. Rozwiązanie proste, a można osiągnąć bardzo ciekawy i niebanalny efekt.

Tapeta – tutaj również skłaniamy się do prostych rozwiązań dających ciekawe efekty, zwłaszcza gdy postawisz na niebanalną tapetę i przepleciesz ścianę inny, ciekawym elementem – np. półką pod TV.

Farba strukturalna – bardzo szybkie rozwiązanie, które bez problemu wykonasz samodzielnie. Wzorów i kolorów jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Rozwiązań na ścianę telewizyjną jest naprawdę dużo. Myślę, że warto zaznaczyć, że ciekawy efekt uzyskasz łączyć kilka elementów. Np. spieku i płyty meblowej. Czy tapety i listew pionowych. Kombinuj, mieszaj, łącz, tak aby efekt końcowy podobał się przede wszystkim Tobie, bo to Twoje wnętrze i to Ty masz się w nim dobrze czuć 🙂

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Zaprojektuj z nami

komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *