Wnętrze

Wanna, czy prysznic, odwieczny dylemat. A może 2 w 1?

Od tego, czy zdecydujecie się na wannę, czy prysznic nierzadko wpływ ma ilość miejsca. Przyjęło się, że w mniejszych łazienkach stosuje się prysznic, a w większych wannę. Jest w tym sporo racji, ale w zdecydowanej większości, to układ łazienki wymusza na nas zastosowanie jednej z możliwości. Dziś przedstawię, krótko zalety obu rozwiązań.

Wanna:

Nic nie jest w stanie równać się z wieczornym relaksem w wannie. Gorąca woda wpływa kojąco na nasze ciało i rozluźnia nasze mięśnie. Możliwość zastosowania różnego rodzaju olejków, czy kąpiel z dodatkiem ziół sprawia, że zapominamy o wszystkim i skupiamy się na chwili przyjemnością. Radość z posiadania wanny docenią także dzieci uwielbiające zabawy w wodzie pełnej piany. Moim zdaniem, rozwiązanie to ułatwia także ich codzienną pielęgnację. Mi kąpiel w wannie marzy się średnio raz, może dwa razy do roku – dużo bardziej wolę prysznic.

Prysznic:

Polecany dla osób, które żyją szybko i szkoda im czasu na długie wylegiwanie się w wannie. Szybki prysznic jest dużo bardziej ekonomiczny, ponieważ zużywamy mniej wody w porównaniu do kąpieli w wannie. Jest także lepszym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, ze względu na łatwy dostęp do kabiny – pragnę zaznaczyć, że należy wykluczyć tutaj prysznic z wysokim brodzikiem i zastosować niski brodzik, bądź zrezygnować z niego całkowicie. Gdy jesteście fanami minimalizmu to zapewne dużo bardziej przypadnie Wam do gustu to rozwiązanie.

Wyróżniamy kabiny prysznicowe zamknięte i otwarte, typu ścianka walk-in, którą mam, bardzo polecam, a o której pisałam tutaj:

Kompromis?

Idealnie jeśli w Waszej łazience znajdzie się miejsce na oba rozwiązania, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli bardzo Wam zależy na połączeniu obu form kąpielowych, to możecie postawić na parawan nawannowy. Jest to montowane szkło, które tworzy jakby kabinę prysznicową. Moim zdaniem, jedno z lepszych rozwiązań, ale nie jedyne.

Równie dobrym pomysłem, ale mniej popularnym jest zastosowanie wanny wolnostojącej, a nad nią zamontowanie deszczownicy. W tym przypadku jednak w łazience trzeba mieć odpowiednią ilość miejsca. Wanna powinna być sporych rozmiarów, aby woda nie chlapała na inne sprzęty, meble i urządzenia podczas brania prysznica. Przy takim połączeniu powstają przepiękne aranżacje.

Na rynku dostępne są też zasłony prysznicowe. Rozwiązanie moim zdaniem bardzo obskurne i niehigieniczne. Na takich zasłonkach zbiera się mnóstwo bakterii, czyszczenie tego nie jest ani łatwe, ani przyjemne, a sam wygląd pozostawia wiele do życzenia. Nie polecam.

Są jeszcze prysznice z wysokimi brodzikami – osobiście nie lubię tego rozwiązania. Po prostu mi się nie podoba, ale to jak zawsze kwestia gustu. Przy takim prysznicu możecie nalać wody do brodzika i posiedzieć, trochę, jak w wannie. Użytkowaliśmy takie prysznice na każdym wynajmowanym mieszkaniu i najzwyczajniej w świecie się nie polubiliśmy.

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Zaprojektuj z nami

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *