Wnętrze

Dlaczego biała kuchnia jest tak popularna?

Kogo by nie zapytać, gdzie by nie spojrzeć, tam w kuchni króluje biel, no i może też szarość. Zastanawialiście się kiedykolwiek, czym w ogóle biała kuchnia zyskała taką popularność? Dzisiaj przedstawię Wam jej zalety.

Główny powodem dla którego większość osób decyduje się na białe kuchnie jest ich uniwersalność i ponadczasowość. Z łatwością można je dopasować do wnętrza. Czy to nowoczesnego, glamour, czy w stylu angielskim, odnajdzie się w każdym z nich. A dzięki zastosowaniu różnego rodzaju dodatków, można pomieszczenia zawsze zmienić, bez potrzeby przeprowadzania gruntownych remontów.

Na białej powierzchni nie widać tak kurzu, jak na innych, a kuchnie takie sprawiają wrażenie czystej i świeżej. Utrzymywanie czystości w białej kuchni ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Mi zdecydowanie łatwiej utrzymać czystość na białej powierzchni, niż na ciemnych kolorach, na których widać każdy odcisk palca.

Myślę, że nie będzie zaskoczenia, gdy napiszę, że biała (jak i każda jasna) kuchnia powiększają optycznie przestrzeń. Dlatego na ich użycie stawiają posiadacze niewielkich pomieszczeń. Aby jeszcze bardziej „powiększyć” kuchnie należy także odpowiednio rozplanować oświetlenie. Często też używa się płyt w połysku, aby światło ładnie się od nich odbijało, a pomieszczenie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego.

Czy białe kuchnie są nudne i oklepane?

Nie, na pewno nie są. Oczywiście należy je zaprojektować z gustem. Najczęściej biel przełamuje się jakimś kolorem, aby nie było mdło. Czy to dajemy ciekawy blat, czy wplatamy w całość mebli inny materiał. Nie doprowadzamy do tego, aby kuchnie sprawiały wrażenie sterylności, niczym w szpitalu.

Na pewno dobrą opcją będzie stworzenie wizualizacji Waszej przyszłej kuchni. Zobaczycie wtedy, jak to wszystko się prezentuje, jeszcze przed efektem końcowym. Jeśli nie współpracujecie z projektantem wnętrz i wszystko planujecie samodzielnie to zapytajcie Waszego stolarza, czy wykonuje usługę wizualizacji. Większość z nich na pewno. Co więcej, stolarz na pewno zaproponuje Wam kilka rozwiązań, które stosuje i coś doradzi.

Białe meble kuchenne można stosować bez obaw i nie musicie się martwić o ich zżółknięcie. Meble z dobrej jakości materiałów nie zrobią się po kilku latach żółte.

A Wy co myślicie o białych meblach kuchennych? Oklepane, czy ponadczasowe?

Zobacz także: Kuchnia otwarta na salon, czy zamknięta?

komentarzy 7

 • Hanna B

  Mi bardzo podoba się biała kuchnia, Zawsze kojarzyła mi się z czystością, do tego biel jest ponadczasowa i nigdy nie wyjdzie z mody 🙂

 • Anita Antecka

  Ja osobiście mam ciemne meble w kuchni 🙂 jestem zwolennikiem czarne się nie brudzi mama nie marudzi ale podobają mi się białe meble 🙂

 • Joa nowa

  Ja kiedyś byłam przeciwnikiem białych kuchni, ale teraz mi się odmieniło i jakbym miała robić remont to tylko biel wchodziłaby w grę 😀

 • Wnętrza Dla Ciebie

  Białe kuchnie są wspaniałe. Chyba nigdy nie wyjdą z mody. Minimalizm i prostota to klucz do sukcesu oraz pięknego wnętrza z charakterem 🙂 biel jest idealna nie tylko do kuchni, ale również do salonu, łazienki, przedpokoju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *