Lifestyle

Filmy z zagadką

Bardzo lubię filmy z zagadką. Takie, które trzymają w napięciu, a żeby dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi, kto jest kim, trzeba obejrzeć je do samego końca. Oczywiście takie, w których przez cały czas coś się dzieje. Poniżej trójka moich faworytów, po obejrzeniu których słowa „wow”, „nie spodziewałam się”, „ojej” wypowiedziałam niezliczoną ilość razy.

The Loft

Jeden z pierwszych tego typu filmów, które obejrzałam. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Grupa mężczyzn, wynajmuje mieszkanie, w celu spotkań z innymi kobietami. Mieszkanie, o którym nie wiedzą i nigdy mają się nie dowiedzieć ich partnerki. W wynajętym przez nich lokalu dochodzi do morderstwa. I tu zaczyna się cała historia, która co trochę zmienia tory i miesza odbiorcy w głowie. Przez cały film próbujemy rozwiązać zagadkę i znaleźć odpowiedź na pytanie „Który z mężczyzn zabił?” Co chwila inny z nich w naszych oczach jest podejrzanym. Film poza tajemnicą, którą próbują rozwikłać mężczyźni, przedstawia piękne, loftowe mieszkanie. Naprawdę, chętnie bym w takim zamieszkała. Dla mnie 9/10.

Contratiempo

Kolejne ukłony. Tutaj od pierwszych minut filmu wiemy z czym mamy do czynienia. Młody mężczyzna zostaje oskarżony o zabójstwo swojej kochanki. Na szczęście natrafia na doskonałą prawniczkę, która pomaga mu udowodnić jego niewinność. Przez cały film odbiorca zastanawia się, kto tak naprawdę zabił? Ale prawda jest zupełnie inna, niż może się wydawać. 9/10

Trup

Zastanawiałam się, czy coś przebije dwa powyższe filmy. „Trup” na pewno im dorównuje. W firmie zostaje przedstawiony mężczyzna, który postanawia zabić swoją żonę. Wszystko na pewno przebiegłoby bez większych problemów i nie zostałby oskarżony o morderstwo, gdyby nie to, że ciało kobiety znika z kostnicy. Mężczyzna zostaje wplątany w grę, za którą nie wiadomo kto stoi. Rozwiązanie całej zagadki, moim zdaniem, jest zdecydowanie lepsze, niż w poprzednich filmach. Cała fabuła nie jest tak wciągająca, jak w dwóch powyższych propozycjach. Jednak dla zakończenia warto go obejrzeć 8/10

Znacie filmy z zagadką, gdzie wszystko wchodzi na jaw i układa się w logiczną całość dopiero na końcu? Chętnie przygarnę!

Zobacz także: Serial na wieczór

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *