Wnętrze

Co dać na ścianę nad blatem w kuchni – propozycje materiałów

Dzisiaj krótko i czysto informacyjnie o tym, jakich materiałów możecie użyć gospodarując ścianę nad blatem w kuchni. Mega ważne jest to, aby materiał był nie tylko ładny, ale przede wszystkich praktyczny.

Płytki/kafelki – to zdecydowanie najbardziej znana opcja. I nie, nie jest to banalne, czy oklepane. Dobrze dobrane płytki będą wyglądały przepięknie w Waszej kuchni. Zwykłe, jednolite, bądź wielobarwne i zwariowane. Na które się zdecydujecie?

Szkło/Lacobel – chyba równie znany, jak i powyższe płytki. Jednolita tafla szkła wygląda bardzo efektywnie. Możecie również zastosować nadruk na szkle, wtedy również uzyskacie ciekawy efekt. Sprawdzicie, czy drukarnie w Waszym mieście podejmują się nadruku na szkle i wybierzcie odpowiednią dla siebie grafikę w dobrej rozdzielczości, a oni wydrukują i nawet zamontują.

Drewno/elementy drewnopodobne – tak, po odpowiednim zabezpieczeniu możecie stosować elementy drewniane, jak i również płyty meblowe w kolorze drewna lub różnej fakturze, np. beton/marmur.

Farba tablicowa – Poza nadawaniem ścianie własnego, niepowtarzalnego charakteru zawsze można na szybko coś zapisać.

Tapeta – nad blatem dobrze sprawdzą się tapety z włókna szklanego lub winylowe. Pamiętajcie, że kuchnia jest miejscem narażonym na wilgoć i częste ścieranie, więc jeśli chcecie zastosować zwykłą tapetę, bądź fototapetę, należy ją zabezpieczyć montując na niej bezbarwne szkło.

Kamień – pięknie wygląda, jako przeciągnięcie blatu kuchennego i świetnie się sprawdza w kuchni. Odporny na zabrudzenia i bardzo trwały. Granit, kwarcyt itp. Do wyboru, do koloru.

Cegła – element ponadczasowy i zawsze modny. Mieszkanie w którym zastosowano cegły, jako dekoracje jest niesamowicie klimatyczne i wbrew pozorom sprawia wrażenie ciepłego wnętrza. Koniecznie pamiętajcie o odpowiedniej impregnacji cegły.

A co Wy zastosowaliście w kuchni nad blatem i jak się sprawdza?

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *