DIY

Las w szkle – jak zrobić

Dzisiaj witamy się z Wami wpisem z kategorii DIY (do it yourself). Nie mogliśmy nie skorzystać z pięknej pogody za oknem i nie stworzyć czegoś wyjątkowego. Padło na las w szkle! Uwielbiamy te wszystkie słoiki, które aż emanują zielenią i słońcem. Możecie je postawić wszędzie – w łazience, w kuchni, na biurku, czy w salonie. Wyglądają obłędnie. Dzisiaj pokażemy Wam, jak my je wykonujemy. Gotową kompozycję możecie również kupić w kwiaciarni. Oczywiście kwota jest zdecydowanie wyższa, niż zrobienie jej samodzielnie, no i nie ma radości z samodzielnej pracy. Wykonanie kosztowało nas około 40 zł/szt. To niedużo biorąc pod uwagę efekt końcowy i naszą radość. Żeby nie przedłużać, zabieramy się do roboty.

Co będzie potrzebne:

Słoik/wazon – jeśli nie macie takiego naczynia to bez problemu zakupicie go w sklepie ogrodniczym, czy sklepie typu Castorama/Obi. Oczywiście w internecie też bez problemu go znajdziecie. Cena większych słoi (takich jak u nas) zaczynają się od 20 zł – w zależności gdzie 🙂

Mech – możecie kupić piękny mech w kwiaciarni – np. chrobotka. My jednak nie lubimy przepłacać i wybraliśmy się po niego do lasu – co bardzo polecam 🙂

Kwiat – bardzo chcieliśmy drzewko bonzai, ale nigdzie nie mogliśmy go dostać, dlatego postawiliśmy na fikusa i kaktusy (do kaktusów nie przyda Wam się mech) 🙂 Cena: w zależności, gdzie i jaki kwiat, około 20 zł/ szt.

Ziemia do kwiatów

Dodatki – to co chcecie, żeby się znalazło z słoiku (kora, kamyczki, sznurek do przyozdobienia z zewnątrz)

Do dzieła ogrodnicy:

Krok 1

Przygotujcie miejsce. Czy to w domu, czy na zewnątrz, trzeba się liczyć z tym, że trochę się nabrudzi. Głównie będzie to rozsypana ziemia, więc najlepiej przygotujcie podłoże, które później bez problemu posprzątacie.

Krok 2

Nasypcie trochę ziemi do naczynia i w środku zróbcie dziurę na kwiat.

Krok 3

Wyciągnijcie kwiat z obecnej doniczki i otrzepcie go trochę z ziemi, w której był. Wsadźcie do naczynia. Następnie tą samą ziemią przysyp mu korzenie.

Krok 4

Jeśli potrzeba to dołóżcie ziemi.

Krok 5

Zacznijcie komponować. Jeśli chcecie, aby w słoiku znalazł się mech to teraz jest na to czas. Możecie również dołożyć trochę kamyczków, czy kory. Wszystko według własnej inwencji twórczej. Komponujcie, tak aby cieszyło oko.

Krok 6

Podlejcie delikatnie kompozycje. Koniecznie spryskiwaczem, nie konewką!

Gotowe!

Mam nadzieję, że też jesteście tak naładowani pozytywną energią, jak my kiedy tworzyliśmy te słoiki. Brakowało nam tego bardzo! Zdecydowanie jesteśmy ciepłolubni, dlatego zimą nie chce się nam robić takich cudów. Na szczęście już widać wiosnę na horyzoncie. A w takim słoiku, można ją trzymać całą zimę.
Jednak rzeczy, które zrobiliśmy samodzielnie cieszą nas dużo bardziej, niż te kupne. A jak jest u Was? Lubicie DIY, czy stawiacie jednak na gotowe produkty?

komentarzy 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *