Wnętrze

Jak powiększyć małą łazienkę?

Urządzenie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Nawet niewielka łazienka może sprawić wrażenie przestronnej jeśli się ją odpowiednio zagospodaruje. Oczywiście nie zrobimy z niej nagle prywatnego pokoju kąpielowego, ale zawsze wyda nam się sporo większa.

Lustro to podstawa

Im większe lustro tym lepiej, a gdy można je powiesić na całej ścianie nad umywalką to nie ma się nad czym zastanawiać. Niekoniecznie musi to być lustro w ramie, duża tafla szkła przymocowana odpowiednio do ściany przez jej całą długość, będzie wyglądała bardzo efektownie.

Kolor i płytki

Dużą rolę odgrywają odpowiednio dobrane materiały. W małych pomieszczeniach lepiej postawcie na jasne kolory i grę fakturą. Wybierając płytki na podłogę zakupcie duży format, tak aby uniknąć dzielenia powierzchni. Na ścianę lepsze będą płytki prostokątne układane w poziomie. Wtedy Wasza łazienka sprawi wrażenie dłuższej, szerszej i bardziej przestrzennej.

Oświetlenie

Nie ograniczajcie się do jednego punktu światła. Warto zadbać o oświetlenie zamontowane bezpośrednio nad umywalką. Dyskretne podświetlenie wybranych elementów w łazience nada jej niesamowitego klimatu. Możecie użyć do tego np. pasków LED. Samo zaplanowanie oświetlenia to nie wszystko, ważna jest też jego barwa. W małych pomieszczeniach zdecydujcie się na neutralną barwę światła.

Porządek

Zarówno w małej, jak i dużej łazience należy utrzymywać porządek. Jednak w mniejszych pomieszczeniach chaos jest zdecydowanie bardziej widoczny. Nie zagracajcie łazienki, pochowajcie niepotrzebne drobiazgi do szafek. Obowiązkowo zapomnijcie o stawianiu czegokolwiek na podłogę, odsłonięta sprawi wrażenie przestronnej. Im mniej rzeczy na wierzchu tym lepiej. Jeśli chodzi o ceramikę sanitarną, to wybierzcie modele podwieszane, wydają się one zdecydowanie zgrabniejsze i lżejsze, tym samym odsłaniają podłogę. Pod umywalką natomiast można zrobić ładną szafeczkę podwieszaną na drobne rzeczy.

Wanna, czy prysznic

Nie ma co ukrywać, lepiej egzamin zda prysznic. Bardzo polecam ściankę walk-in. Wybierzcie przezroczyste szkło i koniecznie bez brodzika. Taka ścianka bez problemu wkomponuje się w całą aranżację i nie zmniejszy łazienki. Jeśli jednak wolicie długie i relaksacyjne kąpiele w wannie, to wybierzcie taką, która ma płaskie i szeroki dno, które jeszcze bardziej potęguje uczucie komfortu.

W każdym pomieszczeniu można wykreować ładną i niebanalną przestrzeń. Wystarczy tylko wszystko dobrze zaplanować. Mimo, że nie zabierzemy dodatkowych centymetrów od sąsiada, to zawsze można optycznie powiększyć małe przestrzenie.

komentarze 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *