Wnętrze

Przeprowadzka – czego lepiej unikać

Potłuczone lustro – 7 lat nieszczęścia, przechodzenie pod drabiną przynosi pecha, nie szyj na sobie ubrań, bo zaszywasz rozum. Ahh te przesądy. A wiedzieliście, że istnieją również przesądy związane z przeprowadzką?

Przeprowadzka w środę lub sobotę. Nigdy w niedzielę.

Przeprowadzka w środę ma wróżyć otwarty dom i dużo gości. Sobota natomiast zapewnia szczęście domownikom. Czyli lubicie przyjmować gości to postawcie na środę 🙂

To, że niedziela jest najgorszym dniem na przeprowadzkę wywodzi się z kalendarza katolickiego. „Dzień święty należy święcić”, gdy przeprowadzacie się w ten dzień to nie będzie Wam dane cieszyć się długim życiem.

Wiadomo niedziela nie jest dobrym dniem na przeprowadzki, ponieważ po niej następuje poniedziałek, co w większości przypadków wiąże się z pójściem do pracy.

Tylko nie w listopadzie

Listopad jest najgorszym miesiącem na zmianę mieszkania. Spowodowane jest to świętem zmarłych, co oznacza po prostu, że jest pechowy i tyle. Ot, cała historia 🙂

Najpierw stół

Pierwszą rzeczą jaką wprowadzacie do swojego mieszkania powinien być stół. Sprzyja on relacjom rodzinnym, które się zacieśniają podczas posiłków. Problem pojawia się, gdy stół nie jest jeszcze kupiony 🙂

Wichura

Według przesądów przeprowadzka w wichurę wróży rozpad w rodzinie. Nie ma co, w ładną pogodę przenoszenie tych wszystkich ciężarów jest przyjemniejsze.

Zostaw stare śmieci

Pod żadnym pozorem nie można przynosić popsutych sprzętów, niepotrzebnych gratów, czy starych rupieci. Przeprowadzka ma symbolizować nowy rozdział, odcięcie się od poprzednich problemów i zmartwień, po prostu zaprowadzenie porządku.

Potłuczone szkło

Przypadkiem, czy specjalnie. Potłuczone szkło to dobry znak – zabezpiecza mieszkanie przed kradzieżą i włamaniami. Ponoć dużo lepsze niż ubezpieczenie 🙂

Przesądów i zabobonów sięgających swoją tradycją tysiące lat wstecz jest na pewno dużo więcej. Jeśli jeszcze jakieś znacie to dajcie znać w komentarzu.

Pamiętajcie tylko, że to w co naprawę wierzycie spełnia się. A zdecydowanie lepiej wierzyć w pozytywne rzeczy i zdarzenia niż w jakieś nieszczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *