Wnętrze

O niepisanej zasadzie w projektowaniu wnętrz

Zasady projektowania i urządzania wnętrz, wszelkiego rodzaju wskazówki jak i mniej lub bardziej magiczne pomoce, zostały spisane w niejednej książce, niejednym artykule i omówione na niejednym wykładzie, czy szkoleniu. Nie jest to wiedza potajemna, wręcz przeciwnie, powszechnie dostępna. Mimo wszystko tak mało się mówi o najważniejszym, może dlatego, że powinno być to oczywiste, ale nie dla wszystkich jest. Projekt nie ma się podobać wszystkim wokół, a jeśli jest inaczej to zachodzi ryzyko, że jest nijaki.

Czy warto wpasowywać się w ramy tego co modne, tego co nowsze, tego co ma więcej zwolenników? Jeśli Ci się podoba, to tak, jak najbardziej warto. Jeśli masz inny styl i nie podobają Ci się nowoczesne wnętrza, to absolutnie nie brnij w to, bo tylko będziesz się męczyć w takich pomieszczeniach. Wybierz to co odpowiada Twoim upodobaniom, a nie Pani Krysi z Facebooka.

Praca projektanta byłaby nieciekawa, a wnętrza nudne, gdyby wszyscy mieli taki sam gust.

Jeśli dla Ciebie wnętrze jest nieciekawe, to jest to wyłącznie Twoje zdanie, które potwierdza, że projekt nie trafił w Twój gust. Jednak pamiętaj, że wcale nie miał w niego trafiać, a żaden gust nie jest lepszy od innego.

Praca projektanta to tworzenie wnętrz dla klientów. Projekt w pełni powinien trafiać w upodobania inwestorów i tak naprawdę w nikogo więcej nie musi. Czy taki projekt jest gorszy od tego, który zdobywa tysiące polubień na Facebooku?

Nie jest, ale też nie jest od niego lepszy, oba są po prostu inne i oba są dla kogoś innego. Nie muszą być dla Ciebie, tylko dla klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *